«

»

Lautakunta myönsi luvan Tulkkilan yö-tapahtumalle

Tuomas

Tulkkilan yön toimintaa viime kesänä. Kuva: Tuomas Kuhalainen

Kokemäen tekninen lautakunta käsitteli Tulkkilan yö ja Henrikin markkinat-tapahtumille myönnettävää lupaa torimyyntiin ja ravintolatoimintaan ensi kesäksi.

Lisäksi Tulkkilan yö ry haki lupaa keskustan katujen ja alueiden sulkemiseen tapahtumaa varten. Lauantaina 6.6.2015 kello 00.00 suljetaan tapahtumaa varten Siltakatu Tulkkilantien risteyksestä museosillalle. Lisäksi suljettaisiin museosillan viereinen parkkialue.

Tarkemmin yhdistyksen käyttöön varattavat alueet on ilmoitettu alla olevassa kartassa.

Alueet avautuisivat jälleen kello 06.00 sunnuntaina 7.6.2015.

Yhdistys haki lupaa torimyynnille sekä ravintolatoiminnalle suljetuilla katuosuuksilla. Yhdistyksen tehtävänä on hiolehtia, että huoltoajo sekä hälytysajoneuvot pääsevät alueen läpi kulkemaan. Lisäksi liikennöinti alueen kiinteistöihin tulee järjestää.

Lautakunta myönsi luvan alueiden käyttöön yksimielisesti.

Tulkkilan yö on joka kesän alussa Kokemäen Tulkkilassa järjestettävä tapahtuma.

Kuva: Kokemäen tekninen lautakunta/ Tulkkilan yö ry

Kuva: Kokemäen tekninen lautakunta/ Tulkkilan yö ry

Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot

Eväste on lyhyt tekstinpätkä, jonka käyttämäsi verkkosivusto lähettää selaimeesi. Se auttaa sivustoa muistamaan käyntisi tiedot, kuten valitsemasi kielen ja muita asetuksia. Eväste voi helpottaa seuraavaa käyntikertaasi ja tehdä sivustosta sinulle hyödyllisemmän. Evästeillä on tärkeä rooli. Ilman niitä verkon käyttäminen olisi paljon turhauttavampaa. Käytämme evästeitä moniin tarkoituksiin, muun muassa Google:n mainosten kohdentamiseen sekä kävijämäärän laskemiseen. Lisätietoja käytännöistämme saat Googlen sivustolta: http://www.google.com/intl/fi/policies/technologies/ads/ Jatkamalla selausta hyväksyt nämä ehdot.

Sulje